Toile des Associtions pour le Civisme et Developpement (TACID)
2012-04-25
Logo OrganizacjiSieć kontaktująca tunezyjskie organizacje pozarządowe z organizacjami z całego świata. Celem TACID jest stworzenie platformy wymiany informacji oraz komunikacja między różnymi strukturami pozarządowymi, które zaowocują stałą współpracą.


TACID - Toile des Associtions pour le Civisme et Developpement

(działa od 2011 jako nieformalne stowarzyszenie - od 2012 – zarejestrowana organizacja pozarządowa)

Opis organizacji:

Sieć kontaktująca tunezyjskie organizacje pozarządowe z organizacjami z całego świata. Celem TACID jest stworzenie platformy wymiany informacji oraz komunikacja między różnymi strukturami pozarządowymi, które zaowocują współpracą, szkoleniami, projektami i działaniami mającymi na celu integrację społeczeństwa i wymianę doświadczeń oraz kultur wielu krajów.

Organizacja nawiązała już współpracę z partnerami m.in. z Maroka, Mauretanii, Algierii, Libii, Libanu, Francji, Anglii, Egiptu, Monako.

Zobacz wywiad z Przewodniczącą TACID na naszej stronie!


Potencjalne obszary współpracy:

Wymiana doświadczeń między organizacjami obu krajów na polu edukacji, kultury, budowy i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działań artystycznych oraz wymiana studentów z obu krajów.
Szkolenia trenerskie, działania think-tank.

Zajomość języków obcych:

80 % członków organizacji zna j. angielski w stopniu przynajmniej komunikatywnym; inne języki jakimi posługują się członkowie to: francuski (wszyscy), włoski, hiszpański, arabski (fusha i dialekt tunezyjski).

Kontakt:

Osoba kontaktowa: Asma Cherifi, Tacid_ong@yahoo.fr

Adres:

32 av de la liberté - apt. N°5 -1002 tunis


Strona TACID
Strona organizacji na FacebookuStrona główna