Tanitarts
2012-04-26
Logo OrganizacjiOrganizacja działająca w Sousse. Wykorzystuje sztukę ulicy, sztuki performatywne, taniec, docierając do biednych dzielnic, szpitali dziecięcych i domów starców. Prowadzi programy edukacyjne, mające na celu aktywację kulturalną grup odciętych od społeczeństwa, biednych, wykluczonych.

Tanitarts

(działa od 2011, Sousse)

Opis organizacji:

Skupia się na szukaniu nowych form i dróg ekspresji artystycznej. Wykorzystuje sztukę ulicy, sztuki performatywne, taniec, docierając do biednych dzielnic, szpitali dziecięcych i domów starców. Prowadzi programy edukacyjne, mające na celu aktywację kulturalną grup odciętych od społeczeństwa, biednych, wykluczonych.

Grupa ma w programie także działanie na rzecz tolerancji. Motto jakim się kierują to: sztuka dla wszystkich nie tylko dla elit oraz walka o odrodzenie mentalne i estetyczne społeczeństwa. Organizacja chce pokazać nie tylko piękno świata ulicy, ale też wyszukiwać talenty wśrod młodych artystów samouków. Pokazuje sztukę jako integralną część życia człowieka.

Tematyka projektów: ekologia, polityka, społeczeństwo obywatelskie, marginalizacja i odrzucenie, aktywacja środowisk lokalnych, podnoszenie samooceny młodych i starszych ludzi przez zachęcanie ich do ekspresji.

Nazwa organizacji pochodzi od Tanit – fenickiej bogini płodności i wojowniczej założycielki Kartaginy;

Potencjalne obszary współpracy

Wspólne pomysły działania, wymiana know how w sferze akcji w przestrzeni publicznej, wymina artystów uprawiających street art, wolontariat; jak aktywować młodych i osoby starsze; edukacja estetyczna, dyskusje artystyczne. Warsztaty, wizyty studyjne, platforma porozumienia profesjonalistów i amatorów wymiana artystów i amatorow z obu krajów (artyści z jednego kraju spotykają amatorów z drugiego).

Znajomość języków obcych:

15 członków grupy zna j. angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Wszyscy porozumiewają się płynnie po francusku oraz po arabsku (głównie dialekt tunezyjski).


Kontakt

Lilia Lahmar: Lilialahmar@ yahoo.fr, Tanitarts@ hotmail.fr

Adres:

Sidi Abdesslem, la Médina, Sousse, 4000, Tunisie

Facebook:


http://www.facebook.com/pages/Tanitarts/198185463582833

Strona główna