Syria
Syrian Artvolution
2013-03-04
Spotkanie: Wojna w Syrii - Jak długo jeszcze?
2012-09-04
Jedna z wielu grafik z początku rewolucji. Motyl wolności6 września o 19:00 w warszawskim Skłocie Przychodnia na ul. Skorupki 6A odbędzie się, organizowane wspólnie z redakcją portalu Wiosna Ludów, spotkanie z syryjskim aktywistą Samerem Masri.

czytaj całość...
Dlaczego stoję po stronie rewolucji syryjskiej - Salam Salti
2012-08-31
Musiałem odważyć się podnieść głos. Trzeba walczyć, bo inaczej nie da się żyć. Nie umiałem już żyć z tym potwornym wiecznym strachem. Szczególnie kiedy widzę jak mizernie wyglądają zwolennicy reżimu. My krzyczymy hasło "Syria - Wolność - i już"; oni krzyczą "Syria -  Bashar Assad - i już". Stawiają Assada zamiast wolności, to jest absurdalne. Bo Syria pozostanie, wolność pozostanie, a Assad jak każdy inny dyktator czy każdy polityk, kiedyś odejdzie z tego świata - Salam Salti, aktywista, lekarz.


czytaj całość...
Dlaczego stoję po stronie syryjskiej rewolucji? - Nina Fetush
2012-08-28
Jeżeli propaganda rządowa reżimu mówi, że są podziały wśród ludzi, że rewolucja ma sekciarskie podłoże to jest to nieprawda. Jestem chrześcijanką, jestem Syryjką i jestem przeciwko temu reżimowi. Cała moja rodzina w Syrii też jest przeciwko - Nina Fetush.


czytaj całość...
Opozycja syryjska prosi o przyjęcie rannych - Rząd Polski odmawia
2012-08-28
Samer MasriSytuacja w Syrii jest dramatyczna. Opozycja apeluje o pomoc do Rządu Polskiego - bezskutecznie: Próbowaliśmy przekonać Rząd, żeby Polska przyjęła dosłownie kilku rannych Syryjczyków, głównie dzieci i kobiety. Rząd Polski nie zareagował początkowo w ogóle na te prośby, a następnie zostało to nam odmówione. Cała Europa podjęła się inicjatywy pomocy rannym. Niemcy pomogły nam najbardziej, przyjęli 200 osób. Polska nie ruszyła palcem - Samer Masri, aktywista, działacz opozycyjny.


czytaj całość...

Liczba newsów: 7 | [1] [2] | >>